Loader

PASAKA APIE PENKIS BALIONUS

Free_Childerns_Book_Mockup_1

„Daugelis tėvų nežino, kaip elgtis su savo vaikais. Jie neišmoko vaiko raidos dėsnių ir nežino jų poreikių. Atrodo, kad „tėvystė“ taip pat yra profesija, kurios reikia mokyti,“ – teigė garsi edukologė Miriam Roth. Ir ši miela spalvota knygelė gali tapti vertinga pamoka, sprendžiančia dideles mažų vaikų problemas.

„PASAKA APIE PENKIS BALIONUS“ pasirodė 1974 metais ir tapo visiška Izraelio vaikų literatūros klasika, laimėjo UNICEF prizą, nes edukacinę žinią sujungė su glaustu siužetu ir vaikystės patirtimis.

Šioje knygelėje sutiksite penkis vaikus, kurie gavo dovanų po spalvotą balioną. Tačiau džiaugsmas netruko ilgai – išėjus pasivaikščioti visi balionai sprogo, ir vaikams teko susitaikyti su netektimi. Kaip susitaikyti su praradimu? M. Roth, iš kurios karas atėmė visą jos šeimą, vėliau priešų sukeltas gaisras pasiglemžė naujai susikurtus namus, tikrai žino, kaip tai padaryti, ir jautriai moko to vaikus.

Ši istorija visiškai tikra, parašyta po to, kai Miriam teko guosti savo pačios vaikus susprogus balionui. Tačiau tai nėra vienintelė knygos vertė. Ji kartu skirta mokytis spalvų, skaičių, melodinga, nuolat ritmiškai atsikartojanti teksto kalba lavina muzikinius pojūčius.

„Pasaka apie penkis balionus“ – tai kultinė patiems mažiausiems skirta knygelė kietais lapais, kuri pagaliau pasiekė ir Lietuvos vaikus.

„Gera literatūra ugdo. Ne moralizuoja ir graso pirštu. Ji moko giliu žmogišku turiniu ir nepriekaištinga menine forma. Vaikai mokosi iš kitų likimų, plečiasi jų požiūris į pasaulį, tobulėja kalba, gebėjimas išreikšti save ir priimti moralinius sprendimus“. (M. Roth)

0
    0
    Knygų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę