Loader

Nauja knyga – „Flonflonas ir Miuzetė“

Flonflonas-Miuzete-slider

Nauja „Žalio kalno“ knyga FLONFLONAS IR MIUZETĖ – tai skausmingas ir švelnus pasakojimas apie karą. Skaudžią ir šiandien mus itin neraminančią patirtį, kuri paliečia ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenimus. Kaip kalbėti apie tai be perdėto emocingumo, rezignacijos, bet itin taikliai, mums rodo knygos autorė ir dailininkė Elzbieta Violet. Ši nuostabi knyga apkeliavo jau beveik visą pasaulį, todėl džiaugiamės, kad pagaliau pasiekė ir Lietuvos vaikus.

Flonflonas ir Miuzetė buvo geriausi draugai. Kasdien kartu žaidė, net įsivaizduoti negalėjo, kad juos kas nors gali išskirti. Tačiau vieną vakarą, beskaitydamas laikraštį, Flonflono tėtis tarė: „Blogos naujienos! Tuoj prasidės karas.“ Ir prie upelio atsirado spygliuota tvora…

Knygelės autorė Elzbieta Violet (1936–2018), geriau žinoma Elzbietos vardu, yra lenkų kilmės prancūzų rašytoja, iliustratorė, tapytoja ir fotografė.

Vizualiųjų menų menininkė jau daugelį metų yra jautrios ir šiek tiek skaudžios kūrybos, kurios vaikų lentynose nėra jau tiek daug, autorė. Puiki iliustracijų meistrė paslaptyje laiko įvairias savo naudojamas technikas ir labai kruopščiai kuria tekstus, nes knygos jai pirmiausia yra rašytinio žodžio vieta. Autorė neslepia, kad knygose vaikams yra jos pačios išgyvenimų, vaikystės patyrimų, taip pat istorijų, kurios išaustos iš įvairių kultūrų detalių.

Elzbieta sukūrė daugiau nei keturiasdešimt paveikslėlių knygų vaikams, buvo aktyvi vaikų teisių gynėja. 1994 m. už knygą „Flonflonas ir Miuzetė“ autorė apdovanota prestižine Prancūzijos vaikų literatūros premija Prix Sorcières, o 2006 m. ir 2008 m. nominuota Astridos Lindgren apdovanojimui.

Knygą išvertė Ieva Vaitkevičiūtė.

0
    0
    Knygų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę